google.com, pub-1858646595581314, DIRECT, f08c47fec0942fa0

BENİAN TİCARİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Fatih / İstanbul
Cep Onaylı
Vip Paket
Lisanslıdır
Bugün 1 , Nisan Ayında 3 ve Toplamda 121 Ayrı Kişi Ziyaret Etti.

Resim Galerisi

İşyeri Konumumuz

Çalışma Videomuz

Müşterilerden Yorumlar

Puan 0 / 5 - 0 yorum

İletişim Bilgilerimiz

E-Posta: @
Telefon: 0532 266 90 86
Cep 2 : -
Adres: FATİH İSTANBUL

Çalışma Saatlerimiz

Hafta İçi08:00-18:00
Cumartesi08:00-18:00
PazarKAPALI

Firma Hakkında

BENİAN TİCARİ DANIŞMANLIK HİZMETLERİ Denetim, Vergi, Vergi İnceleme, Ticari ve Vergi Danışmanlığı Firmamız Sektörde faaliyet Gösteren ve Profesyonel vergi Denetim ve Danışmanlık Hizmeti Almak İsteyen Firmalara, Kamı ve Özel Sektörde Vergi Alanında En Üst Düzey Görevlerde Bulunmuş Vergi Alanında Uzman, Pratik ve Teorik Bilgi Donanımına Sahip, Yetenekli Ve Dürüst Çalışanlarımızca Hizmet Vermek Amacıyla Kurulmuştur.

KADROMUZ EKİP ÇALIŞMALARI VE BİREYSEL ÇALIŞMA KONULARINDA UZMAN KİŞİLERDEN OLUŞMAKTADIR

Vergi Revizyonu ve Risk Tespiti:
Vergi denetimi yapmak suretiyle şirketinizin vergisel olarak tüm kayıtları incelenmek suretiyle, hesaplarınızın muhasebe uygulamaları genel tebliğine ve vergi mevzuatına uygunluğu araştırılır, hesaplarınızın olası bir vergi incelemesinde karşılaşabileceğiniz ve tenkit edilebilecek hususlar yönünden kontrolü yapılır, muhtemel vergi tasarruflarınız ve potansiyel vergi riskleriniz raporlanmak suretiyle sizlere bildirilir.Mevzuat Uyum Hizmeti
Bilanço, mizan ve beyannameleriniz ile hesaplarınız denetlenerek mevcut vergi yasaları, güncel tebliğ, özelge ve sirkülerler kapsamında hatalı olan uygulamalarınız tespit edilerek mevzuata uygun hale getirilir ve vergi riskiniz azaltılır. Yine bu kapsamda vergi kanunlarında lehinize olan ve size vergi tasarrufu sağlatacak uygulamalar, uzman kadrolarımızca vergi kanunlarındaki alternatif uygulamalar değerlendirilerek sizlere tavsiye ve önerilerde bulunulur.

Vergi Planlaması
İyi bir ticari danışman az vergi ödeten değil kanunlardaki tüm avantajları kullandırandır. Türk vergi sisteminde tanınan haklardan ve kolaylıklardan kimi zaman bilgi eksikliğinden, kimi zaman zamanında müdahale edilemediğinden mükellefler tarafından yararlanılamamaktadır. Ekibimiz de bu kapsamda vergi kanunlarında yer alan avantajları(istisna, muafiyet, indirim ve teşvikler) sizin uygulamalarınız kapsamında detaylı bir şekilde tüm süreçleri kapsayacak şekilde size rapor ederek, vergi yükünüzü minimuma indirmeye çalışmaktadır.

Vergi İnceleme Danışmanlığı
Genel itibariyle beyan esasına dayanan vergi sistemimizde, yükümlü beyanlarının doğruluğunun araştırılması, tespiti ve sağlanmasına yönelik olarak, vergi incelemesi yapmaya yetkili kamu denetim elemanları tarafından yürütülen vergi incelemeleri sırasında ve/veya belirtilen incelemeler sonucunda vergi idaresince salınacak her türlü vergiler ve cezalar sebebiyle oluşacak uyuşmazlıkların yasal olarak belirlenmiş idari süreçlerde (tarhiyat öncesi uzlaşma, tarhiyat sonrası uzlaşma gibi) sonuçlandırılması ve bu konuda ihtiyaç duyulacak diğer desteklerin (temsil dahil) verilmesi, bu hizmetlerimizin çerçevesini oluşturmaktadır.

Bu kapsamda;İnceleme öncesi gözden geçirme ve hazırlık çalışmalarına destek,
Vergi incelemeleri ve tutanak düzenlenmesi aşamasında temsil ve/veya danışmanlık,
İnceleme sürecinde idari ve hukuki emsal karar ve görüşlerin sağlanması ve sunulması,
Vergi ve ceza ihbarnamelerinin değerlendirilmesi; vergi, ceza ve gecikme faizi hesaplamalarının kontrolü,
Düzenlenen vergi inceleme raporlarıyla ilgili olarak, rapor değerlendirme komisyonları nezdinde dinlenme taleplerinde bulunarak, açıklama ve itirazların sunulması,
Tarhiyat öncesi ve tarhiyat sonrası uzlaşma danışmanlığı hizmetleri verilmektedir.

İş Takibi
Mükellefler ile vergi idaresi arasında gerek mükellefiyete ilişkin, gerekse vergi inceleme süreciyle ilgili olarak ortaya çıkacak uyuşmazlıkların idari yollarla (düzeltme, uzlaşma, pişmanlık vb.) sonuçlandırılması her zaman mümkün olmamaktadır. Belirtilen uyuşmazlıklarda ve idari mekanizmalardan sonuç alınamayan durumlarda yargısal çözüm yolları devreye girmektedir. Söz konusu anlaşmazlıkların çözümü konusunda vergi mahkemeleri, bölge idare mahkemeleri ve Danıştay nezdinde yapılacak başvurular ve süreçlerin takibi konusunda uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

İzahata Davet Talebi Hizmetleri
482 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği ile vergi denetim sürecini hızlandırmak ve vergiye gönüllü uyumu artırmak amacıyla izaha davet müessesesi getirilmiştir. İzaha davet müessesesi, verginin ziyaa uğradığına delalet eden emareler bulunduğuna dair yetkili merciler tarafından yapılmış ön tespitlerle ilgili olarak aynı merciler tarafından mükelleflerden açıklama talep edilmesi olup, bu müessese, yapılan değerlendirmeler sonucunda vergi ziyaına sebebiyet vermediği anlaşılan mükelleflerin konuyla ilgili vergi incelemesine veya takdire sevk edilmesini önlemekte, vergi ziyaına sebebiyet verildiği durumlarda ise belirli şartlar dâhilinde indirimli ceza uygulanmak suretiyle mükellefleri daha ağır müeyyidelerden korumaktadır. Bu kapsamda sizlerden vergi idaresinden talep edilecek olan izahat talepleri konusunda vergi kanunlarına ve diğer yasal düzenlemelere hâkim olan kadromuz sizlere gerekli desteği sağlayacaktır.

Yurtiçi- Yurtdışı Şirket Kurulumu ve Tasfiye İşlemleri
Türkiye’de yatırım yapmayı ve faaliyet göstermeyi planlayan yerli ve yabancı ortaklı şirketlere, baştan sona, tam kapsamlı ve detaylı yurtiçi ve yurtdışı şirket kurulumu hizmetleri sunmaktadır;

Anonim Şirket, Limited Şirket, Yabancı şirketlerin Türkiye Ofisleri, İrtibat Bürosu.

Hizmetlerimiz ayrıca; Ana sözleşmelerin hazırlanmasını (veya değişiklik yapılması), Ticaret siciline tescil ve ilan edilmesini, vergi dairesi, SGK ve diğer kamu kurumlarına kayıt işlemlerinin yapılmasını, İş Kanunu, Sosyal Güvenlik Kanunu, Ticaret Hukuku ve Vergi Hukuku ile bunların uygulaması hakkında danışmanlığı kapsamaktadır.

SGK Teşvik Danışmanlığı
Profesyonel kadromuzdan alacağınız destek ile 6111 sayılı İşveren Prim Payı Teşviki, 687 sayılı Teşvik Kanunu ve yürürlükteki diğer SGK teşviklerinden geliştirdiğimiz program sayesinde anında hesaplanacak potansiyel güncel teşvik miktarınız belirlenecek ve geriye dönük iade haklarınızdan yararlanmanız sağlanacaktır.İstanbul Vergi İnceleme Danışmanlığı

İstanbul Mevzuat Uyum Hizmeti

İstanbul Vergi Planlaması Danışmanlığı

İstanbul İflas Danışmanlığı 

İstanbul Vergi Erteleme Danışmanlığı

İstanbul Vergi Denetim Danışmanlığı

İstanbul Vergi Planlama Danışmanlığı

İstanbul Vergi Borcu Erteleme Danışmanlığı


İstanbul Geneli Vergi İnceleme Danışmanlığı

İstanbul Geneli Mevzuat Uyum Hizmeti

İstanbul Geneli Vergi Planlaması Danışmanlığı

İstanbul Geneli İflas Danışmanlığı 

İstanbul Geneli Vergi Erteleme Danışmanlığı

İstanbul Geneli Vergi Denetim Danışmanlığı

İstanbul Geneli Vergi Planlama Danışmanlığı

İstanbul Geneli Vergi Borcu Erteleme DanışmanlığıAnahtar Kelime

Fikirlerinizi Paylaşın

Oyunuz *

Zorunlu alanlar *